Turnitin
Turnitin sayfasına erişmek için lütfen tıklayınız.

Bilgilendirme

*** Turnitin, tez, öğrenci ödevleri, projeler vs gibi dökümanlar için intihal tespit hizmeti veren web tabanlı bir servistir. Bu servisi kullanmak isteyen doktorasını tamamlamış ve üzeri akademik personelin (AHBVÜ Öğretim Üyesi, Görevlisi, Okutman) [email protected] adresine ad/soyad, akademik/idari pozisyon ve bölüm bilgilerini içeren bir e-posta göndermeleri gereklidir. Bu şekilde sisteme "Instructor" (Öğretim Görevlisi) hakları ile ekleneceklerdir.

*** Araştırma Görevlileri ancak, bir ders kapsamında öğrencilerine ödev makale kontrolü yapmaları gerektiğinde, üstteki kategorideki Turnitin üyesi (Instructor olarak eklenmiş) kullanıcılar tarafından eklenebilmekte ve bu şekilde ödev/makale/tez denetleyebilmektedir.

Öğretim Üyesi Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

Not: "Ödev Ayarları" kısmında "isteğe bağlı ayarlardan" lütfen "depo yok" seçeneğini işaretlemeyi unutmayınız. Aksi takdirde eşleşen Doküman silinememektedir.iThenticate
iThenticate sayfasına erişmek için lütfen tıklayınız.

Bilgilendirme

iThenticate, intihal tespit hizmeti veren web tabanlı bir servistir.

Bu servisi kullanmak isteyen doktorasını tamamlamış ve üzeri akademik personelin (AHBVÜ Öğretim Üyesi, Görevlisi, Okutman) [email protected] adresine ad/soyad, akademik/idari pozisyon ve bölüm bilgilerini içeren bir e-posta göndermeleri gereklidir.

Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

*** Sistem üzerinden sadece şahsi makaleler taratılmaktadır.


İletişim

Canan Karaoğlu

0312 231 73 60/ 2202