Turnitin (tez ve ödevler için)
Turnitin sayfasına erişmek için lütfen tıklayınız.

Bilgilendirme

*** Turnitin, tez, öğrenci ödevleri, projeler vs gibi dökümanlar için intihal tespit hizmeti veren web tabanlı bir servistir. Bu servisi kullanmak isteyen doktorasını tamamlamış ve üzeri akademik personelin (AHBVÜ Öğretim Üyesi, Görevlisi, Okutman) kutuphane@hbv.edu.tr adresine ad/soyad, akademik/idari pozisyon ve bölüm bilgilerini içeren bir e-posta göndermeleri gereklidir. Bu şekilde sisteme "Instructor" (Öğretim Görevlisi) hakları ile ekleneceklerdir. 


*** Araştırma Görevlileri ancak, bir ders kapsamında öğrencilerine ödev/makale/tez kontrolü yapmaları gerektiğinde, üstteki kategorideki Turnitin üyesi (Instructor olarak eklenmiş) kullanıcılar tarafından eklenebilmekte ve bu şekilde ödev/makale/tez denetleyebilmektedir.

Öğretim Üyesi Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

Not: "Ödev Ayarları" kısmında "isteğe bağlı ayarlardan" lütfen "depo yok" seçeneğini işaretlemeyi unutmayınız. Aksi takdirde eşleşen Doküman silinememektedir.iThenticate (makaleler için)
iThenticate sayfasına erişmek için lütfen tıklayınız.

Bilgilendirme

iThenticate, intihal tespit hizmeti veren web tabanlı bir servistir.

Bu servisi kullanmak isteyen doktorasını tamamlamış ve üzeri akademik personelin (AHBVÜ Öğretim Üyesi, Görevlisi, Okutman) kutuphane@hbv.edu.tr adresine ad/soyad, akademik/idari pozisyon ve bölüm bilgilerini içeren bir e-posta göndermeleri gereklidir.

Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

*** Sistem üzerinden sadece şahsi makaleler taratılmaktadır.

İntihal.Net (ödevler için)

İntihal.net, öğrencilerin ve akademisyenlerin kullanabildikleri intihal tespit hizmeti veren web tabanlı bir servistir.
İntihal.Net sayfasına erişmek için lütfen tıklayınız.

Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

İletişim 

Canan Karaoğlu

0312 546 02 32

Nilay Çetin

0312 546 02 39